OMT300-R201-IEP-IO-V1-L - 295670-100357
Czujnik pomiarowy odległości firmy Pepperl+Fuchs, zakres 100 ... 300 mm, rozdzielczość 0,1 mm, błąd liniowy 0.5 %, zasilanie 18 ... 30 V DC, konektor M12-4pin, IP67 / IP68 / IP69K, 1 wyjście Push-Pull + 1 wyjście analogowe
Parametry produktu
Czas dostawy gdy brak na magazynie
1 tydzień gdy dostępny w PF Niemcy
Gwarancja
12
Producent
Opisy produktu
Najważniejsze parametry Distance sensor OMT300-R201-IEP-IO-V1-L
- Średnia konstrukcja z wszechstronnymi opcjami montażu
- Zajmujące mało miejsca czujniki odległości w małej, znormalizowanej konstrukcji
- Technologia Multi Pixel (MPT) - dokładna i precyzyjna ocena sygnału
- IO-Link interface for service and process data
- Wyjście analogowe 4 ... 20 mA
| Opis produktu |
|---|
| czujnika odległości |
| Ogólne specyfikacje | ||
|---|---|---|
| Zakres pomiaru | 100 ... 300 mm | |
| Cel referencyjny | standardowy biały, 100 mm x 100 mm | |
| Źródło światła | Dioda laserowa | |
| Rodzaj światła | modulowane widzialne światło czerwone | |
| Znamionowe parametry lasera | ||
| Klasa | LASEROWE ŚWIATŁO, NIE WSTAWIAJ SIĘ DO WIĄZKI | |
| Klasa lasera | 1 | |
| Długość fali | 680 nm | |
| Rozbieżność wiązki | > 5 mrad, d63 < 2,8 mm w zakresie 350 mm ... 800 mm | |
| Długość impulsu | 5,5 µs | |
| Częstotliwość powtarzania | około 2,4 kHz | |
| max. pulse energy | < 40 nJ | |
| Odchylenie kątowe | max. +/- 1,5 ° | |
| Średnica plamki świetlnej | około 3 mm przy odległości 300 mm | |
| Opening angle | około 0.3 ° | |
| Limit światła otoczenia | EN 60947-5-2 : 45000 Lux | |
| Rozdzielczość | 0,1 mm | |
| Parametry związane z bezpieczeństwem funkcjonalnym | ||
| MTTF d | 470 a | |
| Czas misji (T M ) | 20 a | |
| Pokrycie diagnostyczne (DC) | 0 % | |
| Wskaźniki / środki operacyjne | ||
| Wskaźnik działania | Dioda zielona: ciągłe świecenie - zasilanie włączone miganie (4 Hz) - zwarcie miganie z krótką przerwą (1 Hz) - tryb IO-Link |
| Elementy sterujące | Klucz Teach-In | |
| Elementy sterujące | 5-stopniowy przełącznik obrotowy do wyboru trybów pracy | |
| Specyfikacje elektryczne | ||
| Napięcie robocze | 18 ... 30 V DC | |
| Sinusoida | max. 10% | |
| Prąd zasilania bez obciążenia | < 18 mA przy napięciu zasilania 24 V. | |
| Klasa ochrony | III | |
| Interfejs | ||
| Typ interfejsu | IO-Link (przez C / Q = styk 4) | |
| IO-Link revision | 1.1 | |
| Profil urządzenia | Identyfikacja i diagnoza Inteligentny czujnik typ 0 / typ 3.3 |
| Identyfikator urzadzenia | 0x11191B (1120539) | |
| Szybkość transmisji | COM2 (38.4 kBit/s) | |
| Min. czas cyklu | 3 ms | |
| Szerokość danych procesowych | Dane procesowe wejście 4 bajty Dane procesowe wyjście 2 bity |
| Obsługa trybu SIO | tak | |
| Kompatybilny typ portu głównego | A | |
| Wyjście | ||
| Rodzaj przełączania | Domyślne ustawienie to: C / Q - Pin4: NPN normalnie otwarty, PNP normalnie zamknięty, IO-Link I - Pin2: analogowe wyjście 4 ... 20 mA |
| Napięcie przełączania | max. 30 V DC | |
| Prąd przełączania | max. 100 mA, obciążenie rezystancyjne | |
| Kategoria użytkowania | DC-12 and DC-13 | |
| Spadek napięcia | ≤ 1,5 V DC | |
| Czas odpowiedzi | 2 ms | |
| Wyjście analogowe | ||
| Typ wyjścia | 1 wyjście prądowe: 4 ... 20 mA | |
| Rezystor obciążenia | > napięcie wyjściowe 1 kΩ; ≤ 470 Ω prąd wyjściowy | |
| Czas odpoczynku | 2 ms | |
| Dostosowanie | ||
| Interfejs komunikacyjny | IEC 61131-9 | |
| Standard produktu | EN 60947-5-2 | |
| Bezpieczeństwo lasera | EN 60825-1:2014 | |
| Dokładność pomiaru | ||
| Dryft temperaturowy | 0,05% / K | |
| Czas na rozgrzewkę | 5 min | |
| Powtórz dokładność | < 0,5% | |
| Błąd liniowości | 0.5 % | |
| Aprobaty i certyfikaty | ||
| Aprobata UL | E87056, wymieniony na liście cULus, zasilacz klasy 2, typ 1 | |
| Zatwierdzenie CCC | Zatwierdzenie / oznakowanie CCC nie jest wymagane dla produktów o napięciu ≤36 V. | |
| Warunki otoczenia | ||
| Temperatura otoczenia | 10 ... 50 ° C (50 ... 122 ° F) | |
| Temperatura przechowywania | -40 ... 70 ° C (-40 ... 158 ° F) | |
| Specyfikacja mechaniczna | ||
| Szerokość obudowy | 15 mm | |
| Wysokość obudowy | 61,7 mm | |
| Głębokość obudowy | 41.7 mm | |