OQT150-R101-2EP-IO-0,3M-V31-L - 267075-100169
Czujnik optyczny odbiciowy z triangulacją (Sbr) firmy Pepperl+Fuchs, zakres 20 ... 150 mm, laser, zasilanie 10 ... 30 V DC, przewód 0,3 m z gniazdem M8-4pin, 2 wyjścia uniwersalne Push-Pull, 217 Hz, -40 ... 60 ° C, IP67 / IP68 / IP69K
Parametry produktu
Czas dostawy gdy brak na magazynie
1 tydzień gdy dostępny w PF Niemcy
Gwarancja
12
Producent
PEPPERL+FUCHS
Opisy produktu
Najważniejsze parametry Triangulation sensor (SbR) OQT150-R101-2EP-IO-0,3M-V31-L
- Miniaturowa konstrukcja z wszechstronnymi opcjami montażu
- Technologia Multi Pixel (MPT) - elastyczność i możliwości dostosowania
- Zmniejszenie różnorodności urządzeń - kilka punktów przełączania w obrębie jednego czujnika
- Czujniki laserowe DuraBeam - trwałe i przydatne jak LED
- Niezawodne wykrywanie wszystkich powierzchni, niezależnie od koloru i struktury
- IO-Link interface for service and process data
| Opis produktu |
|---|
| Przełączający Czujnik odbicowy z rdzeniem pomiarowym, zasięg wykrywania 150 mm, czerwone światło laserowe, klasa lasera 1, IO-Link, 2 x wyjście push-pull, stały kabel z wtyczką M8 |
| Ogólne specyfikacje | ||
|---|---|---|
| Zasięg wykrywania | 8 ... 150 mm | |
| Minimalny zakres wykrywania | 8 ... 20 mm | |
| Maksymalny zasięg wykrywania | 8 ... 150 mm | |
| Zakres regulacji | 20 ... 150 mm | |
| Cel referencyjny | standardowy biały, 100 mm x 100 mm | |
| Źródło światła | Dioda laserowa | |
| Rodzaj światła | modulowane widzialne światło czerwone | |
| Znamionowe parametry lasera | ||
| Klasa | LASEROWE ŚWIATŁO, NIE WSTAWIAJ SIĘ DO WIĄZKI | |
| Klasa lasera | 1 | |
| Długość fali | 680 nm | |
| Rozbieżność wiązki | > 5 mrad; d63 < 1 mm w zakresie 50 mm ... 250 mm | |
| Długość impulsu | 3 µs | |
| Częstotliwość powtarzania | około 3 kHz | |
| max. pulse energy | 15,2 nJ | |
| Black-white difference (6 %/90 %) | < 3 % przy 150 mm | |
| Średnica plamki świetlnej | około 2 mm przy odległości 150 mm | |
| Opening angle | około 1 ° | |
| Limit światła otoczenia | EN 60947-5-2 : 30000 Lux | |
| Parametry związane z bezpieczeństwem funkcjonalnym | ||
| MTTF d | 560 a | |
| Czas misji (T M ) | 20 a | |
| Pokrycie diagnostyczne (DC) | 0 % | |
| Wskaźniki / środki operacyjne | ||
| Wskaźnik działania | Dioda zielona: ciągłe świecenie - zasilanie włączone miganie (4 Hz) - zwarcie miganie z krótką przerwą (1 Hz) - tryb IO-Link |
| Elementy sterujące | Klucz Teach-In | |
| Elementy sterujące | 5-stopniowy przełącznik obrotowy do wyboru trybów pracy | |
| Specyfikacje elektryczne | ||
| Napięcie robocze | 10 ... 30 V DC | |
| Sinusoida | max. 10% | |
| Prąd zasilania bez obciążenia | < 20 mA przy napięciu zasilania 24 V. | |
| Klasa ochrony | III | |
| Interfejs | ||
| Typ interfejsu | IO-Link (przez C / Q = styk 4) | |
| IO-Link revision | 1.1 | |
| Profil urządzenia | Inteligentny czujnik | |
| Identyfikator urzadzenia | 0x110802 (1116162) | |
| Szybkość transmisji | COM2 (38.4 kBit/s) | |
| Min. czas cyklu | 2,3 ms | |
| Szerokość danych procesowych | Dane procesowe wejście 2 Bit Dane procesowe wyjście 2 Bit |
| Obsługa trybu SIO | tak | |
| Kompatybilny typ portu głównego | A | |
| Wyjście | ||
| Wyjście sygnału | 2 push-pull (4 in 1) outputs, short-circuit protected, reverse polarity protected, overvoltage protected | |
| Napięcie przełączania | max. 30 V DC | |
| Prąd przełączania | max. 100 mA, obciążenie rezystancyjne | |
| Kategoria użytkowania | DC-12 and DC-13 | |
| Spadek napięcia | ≤ 1,5 V DC | |
| Częstotliwość przełączania | 217 Hz | |
| Czas odpowiedzi | 2,3 ms | |
| Dostosowanie | ||
| Interfejs komunikacyjny | IEC 61131-9 | |
| Standard produktu | EN 60947-5-2 | |
| Bezpieczeństwo lasera | EN 60825-1:2014 | |
| Aprobaty i certyfikaty | ||
| Aprobata UL | E87056, wymieniony na liście cULus, zasilacz klasy 2, typ 1 | |
| Warunki otoczenia | ||
| Temperatura przechowywania | -40 ... 70 ° C (-40 ... 158 ° F) | |
| Specyfikacja mechaniczna | ||
| Szerokość obudowy | 13,9 mm | |
| Wysokość obudowy | 33,8 mm | |
| Głębokość obudowy | 18,3 mm | |
| Stopień ochrony | IP67 / IP69 / IP69K | |
| Podłączenie | kabel stały 300 mm ze złączem męskim M8 x 1; 4-stykowe | |