DBS60E-B7EC00100 - 1088179
Enkoder inkrementalny SICK, otwór nieprzelotowy 14 mm wałek izolowany, HTL push pull, 100 impulsów/obrót, złącze M12, IP67/IP65, wspornik 2-stronny, temp. -20°C...+85°C.
Parametry produktu
Opisy produktu
Enkodery inkrementalne, DBS60, DBS60E-B7EC00100, Wykonanie mechaniczne: Otwór nieprzelotowy 14 mm (Wałek izolowany), Interfejs komunikacyjny: 10 V ... 27 V, HTL, Push pull, Typ przyłącza: Wtyk, M12, 8 pinów, promieniowe, Liczba impulsów na obrót: 100, Rodzaj kołnierza/wspornik antyrotacyjny: Wspornik antyrotacyjny 2-stronny, otwory podłużne, rozstaw otworów 63 mm–83 mm
| Kąt detekcji | ≤ 0,5 ± 5% | |
| Interfejsy | ||
| Interfejs komunikacyjny | Przyrostowy | |
| Interfejs komunikacyjny – szczegóły | HTL / Push pull | |
| Liczba kanałów sygnałowych | 6-kanałowy | |
| Czas inicjalizacji | < 5 ms | |
| Częstotliwość wyjściowa | + 300 kHz | |
| Prąd obciążenia | ≤ 30 mA, na jeden kanał | |
| Pobór mocy | ≤ 1 W (bez obciążenia) | |
| Instalacja elektryczna | ||
| Typ przyłącza | Wtyk, M12, 8 pinów, promieniowe | |
| Napięcie zasilające | 10 ... 27 V | |
| Sygnał odniesienia, liczba | 1 | |
| Sygnał odniesienia, pozycja | 90°, elektryczny, powiązany logicznie z A i B | |
| Zabezpieczenie przed zamianą biegunów | Tak | |
| Odporność wyjść na zwarcie | Tak | |
| Mechanika | ||
| Wykonanie mechaniczne | Otwór nieprzelotowy | |
| Średnica wałka lub otworu | 14 mm Wałek izolowany |
| Rodzaj kołnierza/wspornik antyrotacyjny | Wspornik antyrotacyjny 2-stronny, otwory podłużne, rozstaw otworów 63 mm–83 mm | |
| Masa | + 0,25 kg | |
| Materiał, wał | Stal nierdzewna z płaszczem z tworzywa sztucznego | |
| Materiał, kołnierz | Aluminium | |
| Materiał, obudowa | Aluminium | |
| Moment rozruchowy | + 0,5 Ncm (+20 °C) | |
| Moment obrotowy roboczy | 0,4 Ncm (+20 °C) | |
| Dopuszczalny statyczny przesuw wałka | ± 0,3 mm (promieniowe) ± 0,5 mm (osiowe) |
| Dopuszczalny dynamiczny przesuw wałka | ± 0,1 mm (promieniowe) ± 0,2 mm (osiowe) |
| Prędkość obrotowa pracy | 6.000 min⁻¹ | |
| Maksymalna prędkość obrotowa robocza | 9.000 min⁻¹ | |
| Moment bezwładności wirnika | 50 gcm² | |
| Żywotność łożysk | 3,6 x 109 obrotów | |
| Przyspieszenie kątowe | ≤ 200.000 rad/s² | |
| Dane dotyczące otoczenia | ||
| EMC | Wg EN 61000-6-2 i EN 61000-6-3 | |
| Stopień ochrony | IP67, po stronie obudowy (IEC 60529) IP65, po stronie wałka (IEC 60529) |
| Dopuszczalna względna wilgotność powietrza | 90 % (Roszenie niedopuszczalne) | |
| Zakres temperatury roboczej | –20 °C ... +85 °C | |
| Zakres temperatur składowania | –40 °C ... +100 °C, bez opakowania | |
| Odporność na wstrząsy | 200 g, 3 ms (EN 60068-2-27) | |
| Odporność na drgania | 30 g, 10 Hz ... 2.000 Hz (EN 60068-2-6) | |